środa, 29 maja 2013

Nowe książki "Magii filcowania" już we Wrześniu 2013Dzisiaj możemy powiedzieć Wam już coś więcej o nowej publikacji z naszej serii. Podczas pracy nad tą częścią miałyśmy niemały problem z doborem i selekcją materiału, jaki chciałyśmy pokazać czytelnikowi. Wybór szali jakie miały się zmieścić w książce był zbyt trudny, bo jak zwykle w każdym rozdziale pokazujemy inną technikę i sposoby wykonania, a ucinając materiał zawsze coś tracimy. Wobec tego zdecydowałyśmy się podnieść sobie poprzeczkę i nie rezygnować z niczego. W ten sposób powstają równolegle dwie książki o szalach.

Magia filcowania: szale cz.1 - zawiera szale filcowe gdzie bazą jest czesanka i filc wstępny oraz jedwab w płachcie splatanych nici (są więc szale cienkie i delikatne i te bardziej zimowe) z dodatkami innych materiałów. Tu znajdziecie również szale z formami przestrzennymi.

Magia filcowania: szale cz.2 - zawiera szale, których bazą jest jedwab, dzianina, moher… z dodatkiem koronek, ścinków. Tu także znajdziecie szale cieniutkie i te grubsze oraz formy przestrzenne (np. róże układane z jedwabiu) oraz formy bardziej malarskie.
Każda z pozycji ma 14 rozdziałów czyli w sumie pokazujemy wykonanie 28 szali

Przewidywana grubość każdej części to ok.160 str. (choć książki są cały czas w składzie i to może ulec zmianie)

Książki wydamy równocześnie i to Wam pozostawiamy wybór od czego zaczniecie;)

Brak komentarzy: